Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Pro přílohu Hospodářských novin
Bezpečná železnice

Pod satelitem bez nehod

31. května 2023

Bezpečné jízdě většiny nákladních vlaků u nás pomáhá vlaková navigace NavTrain. Není to zdaleka poslední produkt, s nímž přichází BETRIAN Group, ujišťuje produktový manažer PETR SEC.

Strojvůdci si navigaci chválí. V čem jim pomáhá?

Předchází možnému opomenutí, přehlédnutí některého údaje, třeba o snížení traťové rychlosti. NavTrain také usnadňuje seznámení s tratí, ostatně na jeho bázi funguje náš traťový simulátor NavSim a vyvíjíme další věci.

Buďte konkrétní.

Třeba systém varování NavAlarm, který vyhodnocuje kolizní situace. Hledáme způsoby, jak využít satelitní data. Mám radost, že rozvíjíme spolupráci s oběma evropskými vesmírnými agenturami (EUSPA a ESA). Možnosti pro drážní provoz jsou obrovské, viz náš web navsuite.cz.

A jak “provoz” na tyto možnosti reaguje?

Naše produkty už používají tři železniční dopravci a zejména o ČD Cargo si troufnu říci, že je naším klíčovým vývojovým partnerem. Pro Správu železnic upřesňujeme Tabulky traťových poměrů. Partneři vidí, že máme společný zájem na funkční a moderní železnici. Vlivní zastánci starších technologií ale chtějí udržet pozice a cesta k jinde běžným inovacím je náročná.

Proč jsou nutná nová řešení u železnice, kterou máme skoro 200 let?

Vlak zůstává bezpečným a ekologicky šetrným dopravním prostředkem. Nasazení družicové navigace posiluje bezpečnost bez nutnosti nasazovat drahé technologie. Naše řešení je tedy ekonomicky výhodné. Začít můžeme na lokálkách, které patří do české krajiny. (fb)

Betrian Group

Betrian Group se kromě vývoje hardwaru, softwaru a digitalizace procesů od roku 2018 zaměřuje na drážní oblast. Vyvíjí technologie autonomního řízení vlaků, systém proti srážkám vlaků RCAS* a chytré asistenty pro bezpečnější jízdu vlaků. Svými inovacemi plánuje v budoucnu přispět k modernizaci evropského zabezpečení ETCS.

*RCAS (Rail Collision Avoidance System)

www.betriangroup.cz
www.navsuite.cz

Více informací poskytne

Petr Sec
e-mail: petr.sec@betrian.cz
tel. +420 721 866 000

Sledujte naše novinky na Twitteru:  www.twitter.com/a_betrian