Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

NavTrain do celé Evropy. Na lokomotivách METRANS Rail

V Brně 15. června 2023

Po ČD Cargo začal vlakovou navigaci NavTrain od skupiny Betrian používat další z významných dopravců – METRANS Rail, jehož vlaky přepravují kontejnery a další náklad z evropských přístavů do terminálů v Česku, Německu, Polsku, Slovensko, Rakousku i Maďarsku. Je také držitelem licence pro osobní železniční dopravu. 

„Máme radost, že náš produkt oslovil dalšího dopravce. Je to pro nás dokladem, že NavTrain odpovídá požadavkům na modernizaci pracovišť strojvůdců,“ komentuje to Petr Sec z Betrian Group. Připomíná, že NavTrain zásadním způsobem zjednodušuje proces poskytování informací, které musí strojvedoucí mít během jízdy k dispozici, například údaje o aktuální povolené rychlosti, návěstidlech či přejezdech. „NavTrain pomáhá předcházet chybám lidského faktoru, a pokud k nim dojde, okamžitě na ně upozorní,“ dodává Petr Sec k aplikaci, kterou má strojvůdce v tabletu na svém stanovišti v lokomotivě. 

"Naši strojvedoucí si měli možnost navigaci NavTrain vyzkoušet při své práci a velmi si pochvalovali, jak přesně tento prvek funguje a zobrazuje aktuální informace. Přistoupili jsme proto k podpisu smlouvy a chceme jít dále cestou maximální bezpečnosti na železnici. Po ETCS, které již máme na většině lokomotiv, je to další prvek ke zvýšení bezpečnosti na železnici," řekl jednatel METRANS Rail Martin Hořínek.

Týdně tento dopravce vypraví na 200 ucelených vlaků, jejichž cílem bývají Rotterdam, Hamburk, Gdaňsk či Rijeka. „Mimo území České republiky zatím NavTrain žádné funkce nemá, pokud jde o podrobné traťové informace. Právě tato spolupráce by ale dále NavTrain rozvíjet směrem k Německu či Rakousku,“ poznamenal k tomu Petr Sec.

Betrian Group

Betrian Group se kromě vývoje hardwaru, softwaru a digitalizace procesů od roku 2018 zaměřuje na drážní oblast. Vyvíjí technologie autonomního řízení vlaků, systém proti srážkám vlaků RCAS* a chytré asistenty pro bezpečnější jízdu vlaků. Svými inovacemi plánuje v budoucnu přispět k modernizaci evropského zabezpečení ETCS.

*RCAS (Rail Collision Avoidance System)

www.betriangroup.cz
www.navsuite.cz

Více informací poskytne

Petr Sec
e-mail: petr.sec@betrian.cz
tel. +420 721 866 000

Sledujte naše novinky na Twitteru:  www.twitter.com/a_betrian